Nabór wniosków do Pilotażu "Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku"
Nabór zamknięty
POLSKA AGENCJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
jako Instytucja Wdrażająca
Pilotaż „Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku”
w ramach
Priorytetu 4: Inwestycje w innowacyjne przedsiębiorstwa
Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013
działając na podstawie rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 2 kwietnia 2012 r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 (Dz. U. z 2012r. poz. 438)
ogłasza rundę aplikacyjną konkursu projektów
w ramach Pilotażu „Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku”
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl,
w terminie: od 27 sierpnia do 14 września 2012r. do godziny 16.30.
a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu
Wnioski w wersji papierowej przyjmowane są w siedzibie PARP od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 16.30.
W ramach Pilotażu dofinansowanie będzie udzielane na projekty inwestycyjne polegające na wdrożeniu w działalności gospodarczej Wnioskodawcy wynalazku objętego ochroną patentową albo zgłoszonego do ochrony patentowej, na który zostało sporządzone sprawozdanie o stanie techniki (bądź równoważny dokument w procedurze międzynarodowej) uprawdopodabniające spełnienie kryterium nowości, poziomu wynalazczego oraz przydatności do przemysłowego stosowania.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach naboru mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Pilotażu wynosi: 147 454 921 EUR
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi 616 184 623 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Łączna wartość całego projektu nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty 50 milionów euro.
Kwota wsparcia nie może przekroczyć 20 mln PLN dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.
Intensywność wsparcia dla wydatków inwestycyjnych nie może przekroczyć wielkości określonych w mapie pomocy regionalnej oraz nie może przekroczyć 50% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Minimalna wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem wynosi 4 mln PLN.
Sposób przygotowania i składania wniosków:
Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie w aplikacji Generator Wniosków, zamieszczonej na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (www.parp.gov.pl). Wniosek o dofinansowanie uważa się za wypełniony z chwilą zablokowania, po dokonaniu pozytywnej walidacji. Wypełniony wniosek należy zarejestrować z użyciem przycisku „złóż wniosek” udostępnionego w Generatorze Wniosków.
Formalne potwierdzenie złożenia wniosku musi nastąpić w ciągu 3 dni roboczych od zablokowania wniosku w Generatorze Wniosków w jednej z dwóch wymienionych form:
- Podpisanie formularza z danymi wniosku oraz złożenie załączników do wniosku drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP z wykorzystaniem bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu lub
- Podpisanie wydruku wniosku oraz złożenie załączników do wniosku w formie papierowej listem poleconym, pocztą kurierską lub osobiście w siedzibie Polskiej Agencji rozwoju Przedsiębiorczości.
Koperta zawierająca papierową wersję wniosku wraz z załącznikami musi:
- zostać opatrzona sformułowaniem „Wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Pilotażu „Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku”
- zawierać pełną nazwę Wnioskodawcy i jego adres
- być zaadresowana do PARP.
Termin poinformowania o wynikach konkursu
Poinformowanie Wnioskodawców o przyznaniu bądź odmowie przyznania wsparcia nastąpi w terminie do 5 miesięcy od daty zamknięcia naboru w ramach konkursu
Procedura odwoławcza
- Środkiem odwoławczym od wyników oceny projektów składanych w ramach systemu instytucjonalnego PO IG jest protest.
- Protest to pisemne wystąpienie podmiotu wnioskującego o dofinansowanie projektu w ramach PO IG (wnioskodawcy) o weryfikację dokonanej oceny projektu w zakresie:
1) zgodności oceny z kryteriami wyboru projektów,
2) naruszeń o charakterze proceduralnym, które wystąpiły w trakcie oceny i miały wpływ na jej wynik.
3. Protest składany jest do Instytucji Pośredniczącej (Ministra Gospodarki) za pośrednictwem PARP.
4. Projekt może otrzymać dofinansowanie w wyniku procedury odwoławczej pod warunkiem, że uzyska co najmniej tyle punktów, ile uzyskał projekt umieszczony na ostatnim miejscu na Liście rankingowej projektów rekomendowanych do wsparcia w ramach konkursu.
5. Na negatywny wynik procedury odwoławczej, Wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
6. Szczegółowe warunki, terminy i sposób wnoszenia środków odwoławczych określone są w Załączniku 4.4 do Szczegółowego opisu priorytetów Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
Kontakt
Na pytania Wnioskodawców dotyczące aplikowania o środki w ramach Pilotażu odpowiada INFORMATORIUM PARP pod numerami telefonów:
0 801 33 22 02 oraz
(22) 432 89 91, (22) 432 89 92, (22) 432 89 93.
Pytania można przesyłać także na adres e-mail: info@parp.gov.pl
Dokumenty do pobrania
Regulamin przeprowadzania konkursu (pobierz plik)
Wzór wniosku o dofinansowanie projektu (pobierz plik)
Wzór umowy o dofinansowanie (pobierz plik)
Pełna dokumentacja do Pilotażu (link)