PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa

Forum Edukacyjne dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw

drukuj

XIV Forum Edukacyjne dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw

/files/74/107/417/750/19529.jpg


Człowiek Najlepsza Inwestycja

23-24 czerwca 2014 r.,
Centrum Nauki Kopernik,
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości 23-24 czerwca 2014 roku zorganizowała w warszawskim Centrum Nauki Kopernik XIV Forum Edukacyjne dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Człowiek Najlepsza Inwestycja. Głównym celem XIV Forum było stworzenie platformy wymiany wiedzy na temat zagadnień związanych z efektywnym zarządzaniem ludźmi oraz przepływu doświadczeń pomiędzy przedstawicielami administracji państwowej, instytucjami naukowymi  i praktykami biznesu.

Do udziału w Forum zaproszono praktyków biznesu – prezesów i wiceprezesów – którzy skonfrontowali swoje doświadczenia z praktykami z małych i średnich firm. Zaproszeni goście odpowiedzieli też na pytanie na ile swój sukces firmy zawdzięczają zespołom pracowników a na ile ich liderom.
Gość specjalny Forum  - polarnik Marek Kamiński - podzielił się z uczestnikami  swoimi doświadczeniami w realizacji postawionych  sobie celów i  odpowiedział na pytanie, jakie cechy  - istotne dla lidera - miały wpływ na sukcesy, jakie odnosił w życiu.

XIV Forum MSP poświęcone było dwóm aspektom:

  • I dzień Forum - prezentacji najlepszych doświadczeń w obszarze rozwoju zasobów ludzkich w firmach poprzez pryzmat projektów realizowanych przez PARP. Program (link)

Podczas pierwszego dnia Forum odbyły się cztery równoległe sesje tematyczne. Cykl debat o przyszłości toczył się wokół najbardziej newralgicznych tematów dotyczących przyszłego rynku pracy. Sesja Teraźniejszość dotyczyła narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi o strategicznym znaczeniu dla firmy. W ramach sesji Praktycy-Praktykom odbyły się miniwarsztaty prowadzone przez trenerów z projektu PARP – Akademia Trenerów. Czwarta sesja Spotkania z ekspertami zaprezentowano narzędzie pomiaru Wartości Kapitału Ludzkiego PARP. Uczestnicy Forum mogli sprawdzić z jakich rozwiązań mogą korzystać.

  • II dzień Forum - działaniom edukacyjnym dla osób chcących założyć  działalność gospodarczą oraz przedsiębiorców. Program (link)

Podczas drugiego dnia, którego przesłanie brzmiało: „Jak zostać i pozostać przedsiębiorcą” odbyło się szereg warsztatów i sesji dyskusyjnych, poświęconych działaniom edukacyjnym dedykowanym osobom chcącym założyć własną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorcom. Uczestnicy spotkali się z ekspertami w dziedzinie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, między innymi w zakresie prawa, finansów, promocji firmy oraz inwestycji w kadrę zarządzającą i pracowników.

Dodatkowo odbył się panel dla młodzieży i studentów pt. „Zmień swoją pasję w biznes”,
Podczas panelu młodzi przedsiębiorcy opowiedzieli o początkach swojej kariery, trudnościach jakie musieli pokonać, osiągniętych sukcesach oraz poczuciu satysfakcji i     niezależności, jakie daje własna działalność.

Gościem specjalnym panelu był Krystian Gontarek -  ma dwa StartUpy na swoim koncie (KidGifter i GameTeller). Był prelegentem na TEDx Kids Kraków. Opowiedział o tym jak wpadł na swoje pomysły oraz o wyboistej drodze od pomysłu do dojrzałego StartUpu. Dowiedzieliśmy się kim są najważniejsze dla niego osoby. Najbardziej niesamowite jest to, że Krystian ma dopiero 13 lat.

Udział w Forum był bezpłatny.

Frekwencja oraz zainteresowanie uczestników programem XIV Forum MSP potwierdzają, że udało się nam wspólnie stworzyć wyjątkowe wydarzenie. Swój udział w pierwszym dniu zgłosiło blisko 600 osób w tym aż 450 przedsiębiorców (ponad 320 to właściciele lub przedstawiciele kadry zarządzającej). Udział w drugim dniu zgłosiło ponad 500 osób zarówno przedsiębiorców, jaki uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów.

Zdjęcia - Dzień I

zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie 

Zdjęcia - Dzień II

zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie  zdjęcie 

 

/files/74/107/417/750/19530.jpg

74/107/417/750/, ID=39369
PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania błędów na stronie internetowej poig.parp.gov.plFormularz nie służy zgłaszaniu błędów w generatorach wniosków PARP!

Utworzony: 2014-04-08 12:12:14
Aktualizowany: 2014-07-01 15:51:37
Ilość odsłon: 89582
drukuj